←  Пан сам склепав

Форум "За порядок на дорогах!"

»

Безперебійник vs інвертор

Жигуліст фотография Жигуліст 30 авг 2018

Маю приблизно такий задум.
Зараз в квартиру входить 1 фаза через автомат. Планую цю ж фазу розділити на дві: на одній лінії (червона) буде "важке" озброєння - холодильник, бойлер, духовка/мікрохвильова піч, пральна машина, на другій лінії (зелена) будуть освітлення, телевізор, роутер та ін. На обох лініях будут автомати захисту мережі.
Для чого? Для можливості відключення зеленої лінії від централізованої мережі, і підключення в неї 220В від сонячної батареї.
Авжеж, можна придбати спеціалізований комплекс за всі гроші. Але ми не шукаєм легких шляхів! :smile:
В якості перетворювача 12-220 планую спробувати ІБЖ Powercom BNT-600AP USB (0,36 кВт). Очікуване навантаження на нього - 12-15 світлодіодних ламп по 5-7 Вт. Думаю, що вистачить.
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 30 авг 2018

Вчора спробував тестувати ІБЖ в якості джерела 220В.
В тестовий набір входили:
- Powercom в розібраному вигляді,
- аккумулятор (втомлений щоправда) на 17АН (на момент дослідів на аккумуляторі 12,9В),
Изображение
- лампа світлодіодна на 10 Вт (220В),
Изображение
- тестер,
- саморобний тестер-покажчик напруги, сили струму, потужності.


Під'єднав.
В холостому режимі безперебійник вживає від АКБ струм 0,51-0,54А. Видає на старті 245В, через кілька секунд опускається до 221В.
При увімкненні навантаження у вигляді лампи, струм з АКБ становить 2-2,5А, АКБ стрімко розряджається, і за кілька секунд (при настанні 11В) ІБЖ вимикається.

Тобто, в принципі, система працює. Авжеж планується до використання АКБ не менше 55АН. Авжеж, планується монтаж через надійні контакти, моцні дроти та ін.

Мені поки що не зрозуміло, чому так швидко ІБЖ уходив в захист. Кволий АКБ чи проблеми з Powercom (дістався мені не новим - кілька років простояв із розрядженим АКБ)?
В когось є можливість заміряти струм (чи досвід попередній) від АКБ на безперебійник?
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 30 авг 2018

Відео трепанації аналогічного девайсу.

https://youtu.be/usE9CcdCcvo
Свій безперебійник так трепанувати не планую - просто верхня кришка підніметься він нижньої на висоту кулєра.
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 30 авг 2018

Ось саме такий ІБЖ.

https://youtu.be/U5dxCIxOYlM
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 30 авг 2018

Я трішки здивований. Зовсім.
Стенд той же самий, за винятком - виключив з нього токомір. І надійніше під'єднав акб до перетворювача.
Спробував запустити вентилятор (два подвійні кулєри через блок живлення 220-12). Працює.
Під'єднав лампу-економку - працює. Напруга на АКБ - 12.42 В (на старті 13В).
Подумав, може замале навантаження вчора було? Економка пропрацювала хвилин 10.
Додав до навантаження вчорашню світлодіодну лампу - все горить.
Змінна напруга на виході з безперебійника ~176В.
Залишив у навантаженні тільки світлодіодний світильник.
Напруга АКБ піднялася до 12,52.
На фото (перепрошую за розгардіяш) результат/показники після 30 хвилин роботи від АКБ.
АКБ заряджав сонечком.

Прикрепленные изображения

  • Прикрепленное изображение
Ответить

Shumaher фотография Shumaher 31 авг 2018

Для длительного использования бесперебойника в качестве инвертора нужно кардинально улучшать систему охлаждения мосфетов. Иначе среднее время работы под нагрузкой не превысит 30 минут. :icon_idea:
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 31 авг 2018

Просмотр сообщенияЖигуліст (30 августа 2018 - 10:17) писал:

Відео трепанації аналогічного девайсу. https://youtu.be/usE9CcdCcvo Свій безперебійник так трепанувати не планую - просто верхня кришка підніметься він нижньої на висоту кулєра.
один кулєр спереду, другий взадЄ.
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 31 авг 2018

На старті 12,9В, але акум заряджений слабо.
Вимкнув холодильник. Вручив родині по ліхтарику.
Запустив безперебійник, увімкнув у нього світлодіодну лампу. 12.5В. Вимкнув автомат на квартиру.
Під'єдную вилку з безперебіника в розетку.
Він ошелешений. :DПік!, хрямсь, і світло пропадає.
Перша спроба невдала. :wacko:
Дубль два. Пік!, хрямсь, і світло пропадає.
На п'ятому дублі я пригадав, що не вимкнув бойлєра. :facepalm:
Вимкнув. Дубль шість. Пік!, хрямсь, і світло є. Але пікає пристрій, скаржиться на низьку напругу.
Пройшов по хаті, увімкнув усе горішнє освітлення. Працює. Але пікає. Але працює. :D
Але напруга в мережі не дуже (на тестері). Вимкнув з мережі. Увімкнув автомат. Звітую.

Прикрепленные изображения

  • Прикрепленное изображение
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 15 сен 2018

Вчора проводив дослід. Відключив зелену лінію від мережі, і під'єднав безперебійника. АКБ 55-60 а/год, не свіжий. На старті 12.8 В. В роботі - 12.2 В. Верхнє освітлення працювало 45 хвилин.
Увімкнув телевізор (діагональ 76 см). Безперебійник почав верещати. Напруга була 11.8В. Вимкнув телевізор - 11.9В. Але все одно безперебійник подавав короткі сигнали. Можливо перегрів. Вимкнув. Дослід закінчено.
Ответить

Shumaher фотография Shumaher 17 сен 2018

Просмотр сообщенияЖигуліст (15 сентября 2018 - 18:34) писал:

Але все одно безперебійник подавав короткі сигнали.
Он каГбэ намекал своими сигналами, что "сетевого напряжения нет и я работаю от аккума". :1368:
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 17 сен 2018

Просмотр сообщенияShumaher (17 сентября 2018 - 16:29) писал:

Просмотр сообщенияЖигуліст (15 сентября 2018 - 18:34) писал:

Але все одно безперебійник подавав короткі сигнали.
Он каГбэ намекал своими сигналами, что "сетевого напряжения нет и я работаю от аккума". :1368:

Ні, я цей сигнал одразу вимкнув. 45 хвилин тиші. Сигнал був саме аварії.
Ответить