←  Житлово-комунальне господарство

Форум "За порядок на дорогах!"

»

Перепади напруги і що з ними робити

Жигуліст фотография Жигуліст 31 авг 2018

Друзі, якщо не важко, прошу заплюсувати за запис українською мовою. Щонайменше, він намагався.
https://youtu.be/P46JLcuY0Ug
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 31 авг 2018

П.С. Готуюсь.

Прикрепленные изображения

  • Прикрепленное изображение
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 03 сен 2018

Просмотр сообщенияЖигуліст (31 августа 2018 - 21:34) писал:

П.С. Готуюсь.

Встановив. Увечері мав задоволення від світломузики. То потухне, то погасне. Напруга стрибала вниз до 186 В. Треба ставити стабілізатор... Але такий, щоб на квартиру, вартість має від 4000 грн. :wacko:
Ответить

Гость_Gesha_* 03 сен 2018

А еще он сильно гудит при таком перепаде напруги. Поэтому нужно озадачится куда поставить его, чтоб не мешал :hi:
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 09 сен 2018

Отже, проблема. Вранці і увечері напруга стрибає до 250В. Авжеж, реле напруги свою роботу виконує, світло то потухне, то погасне. Верхнє значення напруги (по заводу) виставлене на 240В. В момент світломузики -243-248В.
Виставив верхню межу на реле 250В. Раніше десь читав, за нормами має бути відхилення +10%...-6%.
Тобто верхня межа має бути не більше 220+10%=242В.
Але, нібито, електропостачальні організації переходять на 230В. А в сусідній федерації ніби-то давно перейшли на це значення.
Тоді верхня межа має бути 230+10%=253В. Саме виходячи з цих міркувань я і встановив верхню межу 250В.
Хто в курсі цих норм?

П.С. а ще кажуть, що на стояковій фазі міг нуль обгоріти. https://electric-in-...actical-advice/
П.П.С. У сусіди аналогічне реле стоїть. Коли у мене 240+/-, у нього 230+/-. Тобто версію з відгорілим нулем відкидати не слід.
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 09 сен 2018

Кому вірити?

Цитата

«На той момент, коли мені зателефонувала жіночка з Франківського РЕМу, напруга становила 230 В, тобто, не виходила за межі допустимого. Але я наголосив, що показники зашкалюють вночі, після другої-третьої години, і становлять 244 В. Натомість ця жінка заявила, що це нормально, бо норма, з її слів, – від 180 до 250 В», – розповів львів’янин.

Цитата

Додамо, що як повідомили у ПАТ «Львівобленерго», що вимоги та норми якісного постачання електроенергії в Україні визначені державним стандартом ГОСТ 13109-97 «Норми якості електричної енергії в системах електропостачання загального призначення», введеним в дію з 1 січня 2000 року відповідно до наказу Держстандарту України від 18.06.99р. № 354.
Згідно із ним, нормально допустимі значення відхилення рівня напруги становлять ±5% від номінальної напруги електромережі, що становить від 209 В до 231 В; гранично допустимі значення відхилення рівня напруги – ±10% від номінальної напруги електромережі, що становить від 198 В до 242 В.
тут
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 09 сен 2018

Цитата

В Украине новый стандарт был принят 20 мая 2014 — международный европейский стандарт организации "CENELEC" - "EN 50160:2010". Этот стандарт вступил в силу 1 октября 2014 под названием "ДСТУ ЕN 50160:2014" - "Характеристики напряжения в системах электроснабжения общего назначения». В этом стандарте напряжения 400/230 В ± 10% официально гармонизированы со стандартами ЕС.

Таким образом нормальное напряжение в сети наших домов и квартир должно быть в пределах от 198 до 253 вольт.


https://rud.kiev.ua/...0-ili-230-volt/
І в цій же статті:

Цитата

Предельно допустимым колебанием напряжения считается диапазон в 10 %, то есть: +/-10 % (от 198 В до 242 В).
Ответить

Жигуліст фотография Жигуліст 11 сен 2018

Дякую за бурхливе обговореняя, доповідаю. :D
Електрик затвердив мої 250 В верхньої межі як цілком допустимі. А також з'ясувалось, що саме мені дісталась фаза з такими причудами. Тобто не тільки мені, а ще багатьом споживачам, які нею користуються в моєму та інших будинках. Просто не у всіх є показометри напруги. Будуть вирішувати питання безпосередньо в місці народження проблеми - в трансформаторі 35-ці .
Ответить