Перейти к содержимому


Как "умней" продать грузовик?


Сообщений в теме: 14

#1 Гость_дядя Вова_*

  • Гости

Отправлено 28 мая 2015 - 10:46

Добрый всем день, прошу Всех кто "в теме" последних "решений Партии и Правительства (с)" решить задачку:
Условие:
1. Нужно продать грузовой авто (масса свыше 3,5т.), продавец он же владелец - частное лицо (вписан в техпаспорт), кроме того он частный предприниматель единый налог, 3(третья) група, (может работать с юрлицами) не плательщик НДС.
2. Потенциальный покупатель - юрлицо на общей системе налогообложения.
Два варианта:
1. Продаем как частное лицо за наличные - геморой Покупателю, где их взять и платим Государству налог за продажу грузового авто, кстати сколько на сегодня?
2. У госрегистратора открываем вид деятельности "продажа авто" или как по научному, продаём по безналу машину, в конце отчетного периода платим единый налог и по этой сделке (сейчас 4%) и всё? Или ещё чего?

Вопрос: как правильней и как задешевше?

#2 Жигуліст

    Родом из ФУДД

  • Администратор
    • Перейти к галерее
  • 31.607 сообщений
  • ПМЖКраїна хохлобидла

Отправлено 28 мая 2015 - 10:55

На первый взгляд, второй вариант гораздо экономичный, по крайней мере, - для Продавца.
Сусідня федерація не переживе другого терміну президентства Порошенка.

#3 Жигуліст

    Родом из ФУДД

  • Администратор
    • Перейти к галерее
  • 31.607 сообщений
  • ПМЖКраїна хохлобидла

Отправлено 28 мая 2015 - 10:56

 дядя Вова (28 мая 2015 - 10:46) писал:

2. У госрегистратора открываем вид деятельности "продажа авто" ...

Эта услуга чегой-то стОит?
Сусідня федерація не переживе другого терміну президентства Порошенка.

#4 Гость_дядя Вова_*

Отправлено 28 мая 2015 - 11:57

 Жигулист (28 мая 2015 - 10:56) писал:

 дядя Вова (28 мая 2015 - 10:46) писал:

2. У госрегистратора открываем вид деятельности "продажа авто" ...

Эта услуга чегой-то стОит?

Помнитца, шо вроде неа.

#5 Жигуліст

    Родом из ФУДД

  • Администратор
    • Перейти к галерее
  • 31.607 сообщений
  • ПМЖКраїна хохлобидла

Отправлено 28 мая 2015 - 12:11

По второму варианту авто будет продаваться как Товар, или как собственность предприятия? Если как Товар, то будет выглядеть оформление его приобретения?
Сусідня федерація не переживе другого терміну президентства Порошенка.

#6 Гость_Тымнеро_*

Отправлено 28 мая 2015 - 16:18

Помнитца , когда-то хотели приобрести авто на фирму у частного лица. Насколько я помню , частное лицо , а здесь даже предприниматель , открывало счет в банке , а у ЧП уже должен быть открыт . И вуаля , предприятие перечисляет деньги на расчетный счет и все .

#7 Гость_дядя Вова_*

Отправлено 28 мая 2015 - 16:46

Панове, в задаче главный вопрос - размер налогообложения, всё остальное -манёвры

#8 Oleg150965

    Продвинутый пользователь

  • Добрий користувач
  • PipPipPip
    • Перейти к галерее
  • 8.261 сообщений
  • ПМЖНиколаев

Отправлено 29 мая 2015 - 10:05

Ув. Дядя Вова.

Если бы у меня была такая проблема я бы поехал в МРЭО к "знакомым" и те докладно, за невеликую плату, ответили бы на все мои вопросы.
Скрытый текст

#9 Жигуліст

    Родом из ФУДД

  • Администратор
    • Перейти к галерее
  • 31.607 сообщений
  • ПМЖКраїна хохлобидла

Отправлено 29 мая 2015 - 11:08

А форум зачем?
Тут вопрос в процентах первая-вторая продажа или 5% как чепешник.
Сусідня федерація не переживе другого терміну президентства Порошенка.

#10 Гость_skos_*

Отправлено 29 мая 2015 - 12:35

 Жигулист (29 мая 2015 - 11:08) писал:

Тут вопрос в процентах ...

Не совсем так. Главный вопрос в знании законодательной базы. А проценты посчитать не сложно потом.

#11 Oleg150965

    Продвинутый пользователь

  • Добрий користувач
  • PipPipPip
    • Перейти к галерее
  • 8.261 сообщений
  • ПМЖНиколаев

Отправлено 29 мая 2015 - 19:49

 Жигулист (29 мая 2015 - 11:08) писал:

А форум зачем?
Тут вопрос в процентах первая-вторая продажа или 5% как чепешник.

понты..............................
Скрытый текст

#12 Жигуліст

    Родом из ФУДД

  • Администратор
    • Перейти к галерее
  • 31.607 сообщений
  • ПМЖКраїна хохлобидла

Отправлено 31 мая 2015 - 00:08

http://zakon4.rada.g...-17/conv/page19

Цитата

Стаття 173. Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна
173.1. Дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в пункті 167.2статті 167 цього Кодексу.
Дохід від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної згідно із законом.
Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).
Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначається щокварталу центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів), і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
173.2. Як виняток із положень пункту 173.1 цієї статті, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу.
173.3. У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі визначені цим розділом функції податкового агента. При цьому податковий агент утримує податок за ставками, визначеними відповідно до пунктів 173.1 або 173.2 цієї статті з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві.
У разі якщо об'єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи - підприємця, такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладення договору зобов'язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна.
173.4. Під час проведення операцій з відчуження об'єктів рухомого майна в порядку, передбаченому цією статтею:
нотаріус посвідчує відповідний договір купівлі-продажу (міни) об’єктів рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) за наявності документа про оцінку майна та документа про сплату до бюджету продавцем (сторонами договору міни) податку, обчисленого виходячи із ціни, зазначеної в договорі;
при продажу (обміні) легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів відповідні договори посвідчуються нотаріусом за наявності документа про сплату до бюджету продавцем (сторонами договору міни) податку, обчисленого виходячи із зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості таких транспортних засобів;
якщо при продажу (обміні) легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів проводиться їх оцінка відповідно до закону, нотаріус посвідчує відповідні договори за наявності документа про сплату до бюджету продавцем (сторонами договору міни) податку, обчисленого виходячи з такої оціночної вартості таких транспортних засобів, та документа про оцінку транспортних засобів.
Нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про посвідчені договори купівлі-продажу (міни), про вартість кожного договору та про суму сплаченого податку у порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку;
суб'єкт господарювання, який надає послуги з укладення біржових угод або бере участь в їх укладенні за наявності оціночної вартості такого рухомого майна та документа про сплату податку сторонами договору, щокварталу подає до контролюючого органу інформацію про такі угоди, включаючи інформацію про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку, в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку.
Для цілей цього пункту платник податку самостійно визначає суму податку і сплачує його до бюджету через банківські установи.
У разі ухвалення судом, третейським судом рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи особою, у власності якої перебував об'єкт рухомого майна, відчужений за таким рішенням, на підставі відображення ним доходу від такого відчуження у складі загального річного оподатковуваного доходу.
173.6. Дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, оподатковується згідно з цією статтею в порядку, встановленому для резидентів, за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу.
173.7. Продаж резидентами та нерезидентами успадкованого (отриманого в подарунок) об'єкта рухомого майна підлягає оподаткуванню згідно з положеннями цієї статті.
173.8. Для цілей цієї статті під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об'єкти рухомого майна, крім їх успадкування та дарування. Норми цієї статті не застосовуються до операцій з валютними цінностями, які оподатковуються відповідно до підпункту 165.1.51 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.

Цитата

167.2. Ставка податку становить 5 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених цим розділом

Сусідня федерація не переживе другого терміну президентства Порошенка.

#13 Жигуліст

    Родом из ФУДД

  • Администратор
    • Перейти к галерее
  • 31.607 сообщений
  • ПМЖКраїна хохлобидла

Отправлено 31 мая 2015 - 00:20

Если я правильно понял, то за грузовичек в любом случае платится в виде 5 % оценочной стоимости.
А за легковую - 5% оценочной или средне-рыночной. Притом ничего не платится, если одна продажа за год.
Сусідня федерація не переживе другого терміну президентства Порошенка.

#14 paola

    Продвинутый пользователь

  • Пользователь
  • PipPipPip
  • 1.061 сообщений
  • ПМЖЄдина Україна

Отправлено 28 октября 2015 - 20:51

апну тему с немного другой ситуацией.

Имеем-грузовик.Совершаем обмен ключ на ключ с владельцем микроавтобуса. Все- просто физические лица.

Вопрос- как уменьшить попадание на деньги? По факту- прибыль никто не имеет. Получается,любимому государству необходимо сколько отвалить?(про справку-счет понятно,как повезет,до 1500 грн). Что еще платится? У нас первое отчуждение
Порой, чтобы сохранить ангельский характер, нужно дьявольское терпение.

#15 paola

    Продвинутый пользователь

  • Пользователь
  • PipPipPip
  • 1.061 сообщений
  • ПМЖЄдина Україна

Отправлено 28 октября 2015 - 21:45

короче,получается 5+1,5(военный налог) в любом раскладе
Порой, чтобы сохранить ангельский характер, нужно дьявольское терпение.





Количество пользователей, читающих эту тему: 2

0 пользователей, 2 гостей, 0 анонимных

Анализ сайта онлайн
Loading the player...