Перейти к содержимому


Як парость виноградної лози, плекайте мову.


Сообщений в теме: 297

#21 Жигуліст

  • ПМЖКраїна хохлобидла

Отправлено 23 октября 2015 - 06:17

Виявляється, українців в Україні побільшало.
http://m.tyzhden.ua/Politics/148245
Сусідня федерація не переживе другого терміну президентства Порошенка.

#22 Гость_vad160568_*

  • Гости

Отправлено 23 октября 2015 - 08:11

Просмотр сообщенияЖигулист (23 октября 2015 - 06:17) писал:

Виявляється, українців в Україні побільшало.
http://m.tyzhden.ua/Politics/148245



Найкраща мова

Йде синок до школи вперше.
Пита батька мати:
— Якій мові ми синочка
Будемо навчати —
Українській чи російській?
Обидві ж хороші.
— Хай вивчає ту, якою
Печатають гроші.
Павло Глазовий

#23 Hamstell

    Продвинутый пользователь

  • Автохелпер
    • Перейти к галерее
  • 5.158 сообщений
  • ПМЖЧернігів

Отправлено 10 ноября 2015 - 21:12

https://youtu.be/tF6fVQ-k_tM
Борітеся — поборете, Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава і воля святая!

#24 PAN

  • Администратор
    • Перейти к галерее
  • 10.167 сообщений
  • ПМЖСхід

Отправлено 10 ноября 2015 - 21:27

Просмотр сообщенияHamstell (10 ноября 2015 - 21:12) писал:


Mova- ce diälekt, u jakoho je armija i flot.Ne bude- stane znovu diälektom.
Wer mit Ungeheuern kämpft, mag zusehn, dass er nicht dabei zum Ungeheuer wird.

#25 gtc

    Про-двинутый пользователь

  • Пользователь
  • PipPipPip
    • Перейти к галерее
  • 24.629 сообщений
  • ПМЖЛьвов

Отправлено 11 ноября 2015 - 00:12

Просмотр сообщенияHamstell (10 ноября 2015 - 21:12) писал:


Вот чего я опасаюсь, так это того, что ща фарионы ка-ак возьмутся "бороться"... :facepalm:
И ведь испохабят хорошее дело.
Или это я просто со своей львовской колокольни так вижу - что процесс украинизации нормально идет своим чередом и не нуждается в большом форсировании, может, в отдельных регионах это и не так, но таки форсировать - "терпеть ненавижу" еще со времен СССР.

#26 Гость_vad160568_*

  • Гости

Отправлено 11 ноября 2015 - 07:11

Більшої шкоди у мовному питанні, ніж Фаріон, як України, так і для Свободи не існує. Завдяки її безголовим демаршам та заявам партія втратила значну кількість своїх прихільників на півдні та сході.

#27 Жигуліст

  • ПМЖКраїна хохлобидла

Отправлено 14 ноября 2015 - 05:39

Шоймер Ізраель, або Сторожа України
11 листопада о 12:37
https://site.ua/lirn...oroja-ukrayini/
Колись давно, ще в совєцькій Одесі я добирався вночі з побачення до рідної общаги. Ну, було діло... Та я не про те, власне...

І от серед нічного, вщент зрусифікованого, міста раптом почув прекрасну соковиту українську мову. По бруківці, між заплетених виноградом стін йшли двоє чоловіків і про щось розмовляли.

Я вже геть не пам'ятаю про що була та розмова, але я просто йшов за ними як та миша із мультика про Чіпа і Дейла, яка чула запах сиру.

Давно я пропустив поворот на свою вулицю Комсомольську ( тепер знову Старопортофранківську), а сили відірватися від того чистого джерела української мови не було..

Це зараз я вже розумію що слово - то найсильніший вплив і наймогутніша зброя у світі.

Спочатку було Слово і Слово було Бог.

Світ творений Словом а не силою, капіталом, чи індустрією.

У вдячному єврейському псалмі співається про шоймера (оборонця), який ніколи не засне, не злякається і захистить Ізраїль.

Ізраїль відбувся як держава саме тоді, коли одна людина примусила вивчити івріт цілу націю, яка розмовляла мовами всього світу. І тепер в обороні народу стоїть їхня мова, яка була зовсім зникла і знову відродилася і не засне і не злякається ніколи.

В основі багатовікової агресії Московського Ординського Улусу проти України, його ненависті і цієї війни, якраз лежить мова.

Пошкреби самого інтелігентного і просунутого жителя Московії - і, з-під культурних нашарувань університетської освіти і поезії срібного віку, вилізе наколка "Разгаварівай па-чєлавєчєскі, хахол!"

Ви думаєте, що росіяни не здатні вивчити українську мову, тому не розмовляють нею, навіть проживши в Україні по тридцять років? Здатні. Коли треба отримати грін карту чи вид на проживання в клятій Гейропі, то вивчають прокляту англійську і німецько-хвашистську мову аж бігом. А тільки стає питання про українську (білоруську також. Сябри знають), то весь інтелект ніби кудись зникає. Як у другокласника перед дошкою.

Краще бути згвалтованою ніж українізованою - це їхній принцип і основа співіснування з нами. Альтернативи для них не існує. Або ми перейдемо на російську, або нас уб'ють. Різними способами.

Можна швидко - залпами Граду із-за кордону, а можна повільно, але не менш ефективно - повзучою русифікацією. І, хоч в другому випадку міста і села не будуть вкриті гниючими трупами, але українців там також не залишиться.

Так як сталося на Кубані, куди перебралися запорожські козаки- сіль землі і нації української. А тепер їхні нащадки, російськомовні "казачкі" з українськими прізвищами, приїздять на Донбас "убівать хахлов".

Захистом України є не тільки артилерія, ракети і армія, і не тільки добровольчі батальони із волонтерами, а в першу чергу українська мова.

Не вихолощена, максимально спрощена і примітизована щоб наблизити її до російської, а багата і красива. Так як я чув тоді в Одесі. Із своїми гарними словами і зворотами.Із перлинами, такими як - розгардіяш, шарварок, замурзаний, бешкетник, подружжя, чимало, олія, смар, олива, мастило, обрій, небокрай, кохання, шкереберть, дошкуляти, міркувати, ну і нехай щастить врешті-решт ! )))

А фраза українських військових розвідників в прямому ефірі про те, як вони "нишпорили в запіллі, чигали в шелягах і, аби не панькатися, зметикували і, крадькома, налаштували тенета в манівцях на царині, в які, врешті решт, спірвали якесь велике кацапське цабе, і наразі човгають домів навпрошки чагарями проз кавунове бадилля, з цим недорікуватим покидьком у лантусі" начисто вирубає кацапських шифрувальників.

От зараз згадайте і напишіть українські слова-перлини, яких ординці не зрозуміють, або яким немає відповідників в російській мові.

Бережіть їх, не забувайте, вживайте і вчіть дітей.

Тільки мовою твориться український світ. І напівміри і угодовство тут неприпустимі.

По аналогії із крилатим виразом "скромність - найкоротший шлях у невідомість" - "російськомовність - найкоротший шлях до зникення українців".

Дивно і трошки соромно спостерігати за тим, як україномовна жіночка переходить на спілкування російською із такою ж україномовною жіночкою в маршрутці чи на базарі.

А коли ведучі телепрограм вперто "штокають" і "какають"(при цьому "гекаючи по полтавськи) до україномовних гостей і учасників шоу,то це взагалі за гранню добра і зла. Скільки можна нас у себе вдома принижувати?!

Гей,алльоу! У нас тут Україна чи вже Малоросія?! Ви реально задовбали!

Оце і є та сама повзуча русифікація, яка починається із запопадливого переходу на російську в спілкуванні між українцями, а закінчується сепаратистами, окупованими територіями і качам, яке пливе по містах і селах України.

Не треба примусової українізації.

Це лякає зросійщених попереднім колоніальним життям українців. Потрібна дерусифікація. Постійна і всюди.Запустити зворотній процес нищенню нашого народу як народу. Бо народ визначається не місцем проживання а своєю мовою.

Треба не заважати природній українізації..

Просто віддавати дітей в українські садочки і школи. Просто українцям розмовляти між собою українською.

Нас в Україні абсолютна більшість, тому все стане на своє місце. Не за рік чи за два, а от за десять точно. І тоді ніяка Орда нічого не вдіє.

Бо на сторожі коло них поставлю Слово!, - говорив Пророк української нації.

Він знав що казав, бо Слово дійсно ніколи не засне і не злякається.

Аби лиш ми не заспали, не злякалися і використовували свою Божественну Зброю, своє Слово в обороні України.

І для нас, при всій нашій толерантності, лагідності і терпимості, це Слово було, є і має буде українським!

P.S. Хоча ,після наших кіборгів і героїчних добробатів,міф про українців як сумирних телят уже не актуальний.

Українське Слово- це слово воїнів,героїв і шляхетних лицарів.

І для цього не треба красти чужу історію і вигадувати побрехеньки про "пабєду" і "дєдиваєвалі"..

Досить просто вслухатися в прості українські слова- "Слава Україні! - Героям слава!"
Сусідня федерація не переживе другого терміну президентства Порошенка.

#28 Hamstell

    Продвинутый пользователь

  • Автохелпер
    • Перейти к галерее
  • 5.158 сообщений
  • ПМЖЧернігів

Отправлено 14 ноября 2015 - 20:42

Все вірно
Борітеся — поборете, Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава і воля святая!

#29 Жигуліст

  • ПМЖКраїна хохлобидла

Отправлено 18 ноября 2015 - 01:02

https://m.facebook.c...100003180833109

tlana Svetlana додає 2 нові світлини.
15 листопад о 4:46 · Змінено ·
Як бійці з Закарпаття сепаратиста допитували!!!!..))))))))))))))))
---------------------------------------------------------
– Мішо, позерай, сепаратиста-м туй зловив.
– Десь го зловив?
– Туй на путьови.
– А се наш сепаратист вадь мацкальський?
– Фрас го знає. Йшов на машині. Я го остановив і зазвідав-ім, ди йде. Вун ми каже, ош у «магазин». Се се бовт по їхньому. Я вже сякий ош відпустити, або позераву – висить у машині лєнточка, ги сто жУків у шорі! Но то я го утяг із машини і положив на землю. Никай, там лежить. А пак знайшов-ім у багажнику автомат. Думаву, ош се се мацкаль.
– Може узвідати, де суть го цімбори?
– Мож. Айбо вун нич української не розуміє. Я пробував. Вун лем на ня упозерався ги баран на нові ворота. Нич української не розуміє.
-------------------------------------------------------------------------------------
– Йдеме. Я попробую.
– Добридинь! Як ся маєш? Не тисне шнурок на руки?
– Что?
– Дораз тя уєбу та бде ти і «что» і «как». Як ся пишеш?
– Пішеш?
– Айно! Фамілія, ім’я, по батькови. Удкідь-ісь?
– Іванов Іван Івановіч
– Не миригуй ня, бо точно тя дораз уєбу. Маєш метрику даяку?
– Что?
(чути звук удару у вухо)
- В тебе метріка є??
- Что-что, прастите?
– Я тя придупреждав, ош не миригуй ня. Метрика є? Паспорт по вашому. Утлевел. Аусвайс. Пітьо, як бде по англицьки паспорт?
(Пітьо помагає)
– Па-ас-с-спо-орт
– Дякуву.
(До сепаратиста)
– Ду ю спікінглиш? Ху із он дьюті тудей! Паспорт маєш? Паспорт!
– Да. Вот в карманє.
– Так. Іванов Іван Іванович. Не надурив. Зря-м тя у вухо ввалив-ім. Но вибач. Малинько-м нись миригований-ім. Айбо паспорт мацкальський, ге?
– Что?
(чути звук удару у друге вухо)
– Пувів-ім ти, ош не чтокай. Кажу, ош паспорт мацкальський. Як ісь-ся туй оказав?
– Оказав?
– Айно, оказав. Прописаний-ісь у Ростови, а йдеш із лєнточков і автоматом у Україні. Лем не кажи ми, ош ся заблудив.
– Заблудив?
– Ти што, де́біл єден? Не розумієш української, то бдеме по русскі. Звідаву, ош КАК ти ся туй оказав? ПРІЄХАЛ, звідаву, як, до фраса?
– Чєво???
(чути черговий удар у вухо)…
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Щоб мацкальські солдафони не получали у вухо – пропоную їм вивчити наступні запитання, які бде ставити їм закарпатська файта у зоні АТО:
Як ся пишеш? – Фамилия, имя, отчество?
Де йдеш, до фраса? – Куда вас черти несут?
Маєш метрику даяку? – У Вас есть какие-то документы, которыє удостоверяют вашу личность?
Де суть твої цімбо́ри? – В каком квадрате находится группа Ваших войск?
Кулько вас туй? – Каково количество вашей группы?
Ти де́біл єден? – Мне кажется, вы не поняли сути моего вопроса.
Не миригуй ня – Ваши вопросы очень похожи на желание затянуть время или обмануть меня. Это не может не злить. Особенно на фоне всеобщей нервозности в зоне АТО.
Дораз тя уєбу – Вы вынуждаете меня применить к вам методы физического воздействия. Это претит моему мировоззрению, но Вы не оставляете мне других вариантов получения необходимой нам информации
Сусідня федерація не переживе другого терміну президентства Порошенка.

#30 Гость_Gesha_*

  • Гости

Отправлено 18 ноября 2015 - 14:14

Це українська мова? Я їх не розумію. :(

#31 gtc

    Про-двинутый пользователь

  • Пользователь
  • PipPipPip
    • Перейти к галерее
  • 24.629 сообщений
  • ПМЖЛьвов

Отправлено 18 ноября 2015 - 14:28

Просмотр сообщенияGesha (18 ноября 2015 - 14:14) писал:

Це українська мова? Я їх не розумію. :(

Якщо розмовляти (тобто "живцем"), то можна нормально порозумітись, а якщо ще за участю "Зенека", то й ващє.... :)

Сообщение отредактировал gtc: 18 ноября 2015 - 14:48


#32 gtc

    Про-двинутый пользователь

  • Пользователь
  • PipPipPip
    • Перейти к галерее
  • 24.629 сообщений
  • ПМЖЛьвов

Отправлено 18 ноября 2015 - 14:32

Ну і тоді вже про антисуржик (сюди не копіюється, пише CONTENT_TOO_LONG)
(Там є більше - http://lnu.edu.ua/lknp/mova/kult.htm)

Також ще є такі ресурси:

http://ukr-mova.in.u...ry/antusurzhuk/

http://ukrainskamova..._mova/5-1-0-244

http://hohlopedia.org.ua/antysurjyk/

Сообщение отредактировал gtc: 18 ноября 2015 - 14:46


#33 Жигуліст

  • ПМЖКраїна хохлобидла

Отправлено 18 ноября 2015 - 16:28

Просмотр сообщенияGesha (18 ноября 2015 - 14:14) писал:

Це українська мова? Я їх не розумію. :(/>


Отож! І Ви не один.
Сусідня федерація не переживе другого терміну президентства Порошенка.

#34 андрей

    Продвинутый пользователь

  • Автохелпер
  • 1.271 сообщений
  • ПМЖУкраїна бульбовщина...

Отправлено 18 ноября 2015 - 16:34

Так говорять на Закарпатті... Якось,тісно співпрацював з представниками цього регіону... Загалом,венгри,словаки та румуни з примішкою української...
Р.S це ідеальні розвідники... Навіть без шифрів ніхто їх не розуміє...та й від такого "язика" користі нуль)))
Дипломатия состоит в том, чтобы
гладить собаку до тех пор, пока
намордник не будет готов.
Фридрих Вильгельм Ницше.

#35 PAN

  • Администратор
    • Перейти к галерее
  • 10.167 сообщений
  • ПМЖСхід

Отправлено 18 ноября 2015 - 23:11

Просмотр сообщенияЖигулист (18 ноября 2015 - 01:02) писал:

https://m.facebook.c...100003180833109

tlana Svetlana додає 2 нові світлини.
15 листопад о 4:46 · Змінено ·
Як бійці з Закарпаття сепаратиста допитували!!!!..))))))))))))))))

Хм... Сегодня в соцсетях неоднократно видел этот перепост, но без указания авторства. Автором рассказа о закарпатской файте является Robin Fishur, опубликовавший его на ФБ в сентябре прошлого года.
Wer mit Ungeheuern kämpft, mag zusehn, dass er nicht dabei zum Ungeheuer wird.

#36 Гость_Gesha_*

  • Гости

Отправлено 19 ноября 2015 - 12:16

Чото напомнило. Читал рассказ об эмигранте в штаты. Так там было, что он сокрушался, что еще плохо понимает английский. Не может понять негров. На что местные ему сказали, типа мы и сами их не понимаем. :smile:

#37 maxard

    фОшист и бЕндеровец

  • Пользователь
  • PipPipPip
    • Перейти к галерее
  • 12.420 сообщений
  • ПМЖСity 17. После взрыва Цитадели

Отправлено 19 ноября 2015 - 12:59

Просмотр сообщенияGesha (19 ноября 2015 - 12:16) писал:

Чото напомнило. Читал рассказ об эмигранте в штаты. Так там было, что он сокрушался, что еще плохо понимает английский. Не может понять негров. На что местные ему сказали, типа мы и сами их не понимаем. :smile:

Это?
http://lacetti.com.u...?showtopic=3078
Из всего, что производит расея, я пользуюсь только ненавистью.<br />
Скрытый текст

#38 gtc

    Про-двинутый пользователь

  • Пользователь
  • PipPipPip
    • Перейти к галерее
  • 24.629 сообщений
  • ПМЖЛьвов

Отправлено 19 ноября 2015 - 13:41

Просмотр сообщенияGesha (19 ноября 2015 - 12:16) писал:

Не может понять негров. На что местные ему сказали, типа мы и сами их не понимаем. :smile:

Я очікував, що в бЕсіді про рідну мову ми обов'язково прийдемо до нєгрів...

#39 Гость_vad160568_*

  • Гости

Отправлено 19 ноября 2015 - 14:37

Просмотр сообщенияgtc (19 ноября 2015 - 13:41) писал:

Просмотр сообщенияGesha (19 ноября 2015 - 12:16) писал:

Не может понять негров. На что местные ему сказали, типа мы и сами их не понимаем. :smile:

Я очікував, що в бЕсіді про рідну мову ми обов'язково прийдемо до нєгрів...

Їде негр у вишиванці у львівському трамваї і читає газету “За вільну Україну”.
Чоловік із села, побачивши це, не витримує: - Скажіть, а ви вмієте читати по-українськи?
- Звісно...
- І розумієте українську?
- Розумію, адже я – щирий українець.
- А я тоді хто?
- Не знаю... З вигляду – або жид, або москаль.

#40 gtc

    Про-двинутый пользователь

  • Пользователь
  • PipPipPip
    • Перейти к галерее
  • 24.629 сообщений
  • ПМЖЛьвов

Отправлено 19 ноября 2015 - 17:11

Да-да, я именно об этом... :)

Просмотр сообщенияvad160568 (19 ноября 2015 - 14:37) писал:

Їде негр у вишиванці у львівському трамваї і читає газету “За вільну Україну”.

Из забавного.
Газета "Вільна Україна" (не “За вільну Україну”, это "оппозиционная", основана В. Черноволом в 1990-м) - это был "печатный орган" Львовского обкома КПСС.
Издавалась с 1939 года.
В 1974 во Львове был построен одноименный полиграфкомбинат c 9-ти этажным "офисным зданием".

Крупно напечатанное название газеты производило неизгладимое впечатление на "незамутненных" россиян (лично, в Крыму в школьные годы стращал, в частности, северодвинцев и мурманчан), особенно подкрепленное рассказами о том, что у нас там пулеметы в каждом огороде закопаны и все на танках ездят. И они верили!!! :facepalm: Ну вот как-то так получалось, что привезенная с собой колбаска была завернута именно в ту часть газеты, где ее название, а заголовки передовиц - ну, оторвались... На мелкие буквы "орган Львівського обкому КПРС" уже никто внимания не обращал... :)

Фото газеты быстро не нашел, но название было популярно не только у коммунистов... :)
Скрытый текст

Сообщение отредактировал gtc: 19 ноября 2015 - 17:13






Количество пользователей, читающих эту тему: 1

0 пользователей, 1 гостей, 0 анонимных

Анализ сайта онлайн
Loading the player...